ANA SAYFA    E-MAIL
TÜRKÇE ENGLISH
TÜRKÇE ENGLISH
HAKKIMIZDA

 2002 yılından bu tarafa tohumculuk sektöründe özel araştırma kuruluşları ve akademik kurumlarda ihtiyaç duyulan ve ülkemizde üretimi olmayan birçok alet, ekipman ve yazılım konusunda pratik, ekonomik çözümler sundu.

Son yıllarda tohumculuk sektöründeki hızlı gelişime paralel olarak artan birçok TÜBİTAK projelerinde ihtiyaç duyulan farklı büyüklük ve özelliklerde doku kültür odası, Çimlendirme Dolabı, Bitki büyütme kabini uygulamalarında yerli üretim olarak bulundu.

Bu alandaki uygulamalarda ihtiyaç duyulan krom-nikel malzeme işleme, CNC kesim-büküm, Argon-oksijen gazaltı kaynak, CNC torna-freze, farklı aydınlatma teknikleri, izalasyon uygulamaları, ısıtma,soğutma,nemlendirme,kurutma ekip ve ekipmanlarını kendi bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca tüm laboratuar cihazları ve tohum ıslah ekipmanlarında bulunan elektrik-elektronik kontrol sistemlerini de kendi bünyesinde üretmektedir. (İhtiyaca göre elektronik kart tasarımı, Mikrokontrolör tabanlı kontrol kartları, PLC ve dokunmatik operatör paneli, Bilgisayar kontrollü sistemler-SCADA uygulamaları)

Talep edilen üretimin yanı sıra AR-GE çalışmalarına da devam etmektedir. Tohum sayma ve paketleme makinesi, tohumu rengine göre ayıran sistemler, tohumu hacim ve kütlesine göre sınıflandıran sistemler, tohum çıkarma, yıkama ve kurutma sistemleri, aşılı fide kabinleri, Priming uygulama ekipmanları prototip çalışmaları tamamlanmış ve deneme aşamasındadır. Kısa bir süre içinde “ESDE” markası ile bu ürünler pazardaki yerini alacaktır.

            Bu sektörde, araştırma ve denemelerimiz için bizden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen, dışa bağımlılığı asgariye indirerek teknolojinin ülkemizde üretilmesini benimsemiş firmalara teşekkürü borç biliriz.

FOTO GALERİ
DESTEK
ONLINE DESTEK
TELEFON DESTEK
   0 332 342 71 45
Copyright © 2009 Devpet Ltd. Şti.  Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. | E-Posta : ali@devpet.com Bu site CBOX Kullanılarak yapılmıştır.Tasarım : ADV Capitol - Yazılım : CM Bilişim